notafe 2013

notafe on füüsilistele lavakunstidele (kaasaegne tants, erinevad impromeetodid, akrobaatika jne) ja nende läheduses paiknevatele aladele (qigong, jooga, hääle- ja kehatehnikad jne) keskendunud festival, mis toimub igal aastal juuli keskpaigas viljandis. festivali südames on idee tuua kohale tipptasemel füüsiliste distsipliinide õpetajaid kõikjalt maailmast ja käia ühe nädala jooksul nende juures koolis. õpetajad valib ja pakub välja notafe, aga oma tunniplaani koostab iga õpilane ise. ja õppimise juurde kuuluvad vestlused, diskussioonid, etendusteprogramm, hommikused võimlemiskuurid ja isegi lõunasupp.

täpne ja detailne informatsioon kogu õppimise-õpetamise süsteemi, aga ka ajakava ja osavõtutingimuste kohta on üleval festivali koduleheküljel – www.notafe.ee – sellel leheküljel saab end ka festivalile registreerida.

selle aasta notafe pakub võimalust osa võtta ka kahest kahenädalasest õpitoast, mis keskenduvad tegevusliku improvisatsiooni meetodile – ühes rühmas algajad ja teises edasijõudnud – ja mida juhendavad selle ala seeniorõpetajad cassie tunick ja heather harpham new yorgist. nad on euroopas õpetamas esimest korda ning kaks paralleelselt töötavat rühma teevad võimalikuks, et nii algajad kui edasijõudnud saavad kohtuda mõlema õpetajaga.

tegevusliku improvisatsiooni meetod keskendub inimkehale, kui ammendamatule informatsiooni- ja inspiratsiooniallikale, ning füüsilistele tegevustele, mis aitavad eelnimetatut spontaanselt nähtavaks teha. see impromeetod on mittenarratiivne ja ei tõsta loojutustamist isegi siis keskmesse, kui tööriistadeks on hääl ja tekst. sõnade seest otsitakse tegevust ja muusikat, tähendustest ja nimetamistest pigem hoidutakse. siitkaudu saab liikuda alateadvuse aladele ja lülitada välja oma komponeeriv ja kontrolliv mõtlemine. eriti magusaks väljakutseks on see inimestele, kes igapäevases teatri- ja õppetöös süsteemset tekstimootorist iial välja logida ei saa.

astuge ligi ja võtke osa – kõik teatriinimesed on oodatud. isegi nii oodatud, et teatriliidu liikmed võivad rõõmustada soodustingimuste üle, teatriüliõpilastest rääkimata. kohtume juulis!
eve noormets
+3725179773
eve@notafe.ee
notafe.ee