Neid me mäletame
Kalju Komissarov
Biograafiline info
Lõpetanud:
1968 Tallinna Riikliku Konservatooriumi näitleja erialal
Töökohad:
1968-1974 “Tallinnfilm”, režissöör
1974-1986 Eesti NSV Riiklik Noorsooteater, peanäitejuht
1984-1986 TRK Lavakunstikateedri õppejõud
1986-1995 TRK Lavakunstikateedri juhataja
1987-1989 “Ugala”, lavastaja
1989-1991 “Ugala”, peanäitejuht
1991-2000 “Ugala”, lavastaja
1995-1996 Eesti Muusikaakadeemia, lavakunstikateedri õppejõud
1996-1999 Viljandi Kultuurikolledž, õppejõud, professor
1999-2002 Viljandi Kultuurikolledž, teatrikateedri juhataja
2002-2009 Viljandi Kultuurikolledž, lavakunstide osakonna juhataja
2009 vabakutseline lavastaja
Lavastused:
- Vladimir Vladimirov / Pavel Finn, “Valge laev” 1971 Tf
- Juhan Smuul, “Metskapten” (“Kihnu Jõnn”) 1972 Tf
- Heljo Mänd, “Sabata krokodill” 1972 NT
- Erich Segal / Viiu Härm / Paul-Eerik Rummo, “Oliver ja Jennifer” 1972 NT
- Sulev Raudsepp / Enn Rekkor, “Tavatu lugu” 1974 Tf
- Kalju Komissarov, sari “Mõned mõtted” 1974 ETV
- Abby Mann / Kalju Komissarov, “Protsess” (filmistsenaariumi “Kohus Nürnbergis” järgi) 1975 NT
- Mati Unt, “Good-bye, Baby!” 1975 NT
- Nikolai Gogol, “Revident” 1975 NT
- Venda Sõelsepp, “Näärinoor” 1975 NT
- Heino Väli / Kalju Komissarov, “Veri mullal” 1976 NT
- Agatha Christie, “Kümme neegrit” 1976 NT
- Mati Unt / Hans Christian Andersen, “Tinasõdur, baleriin ja siga” 1976 NT
- Molière, “Naeruväärsed eputised” 1977 NT Dominiiklaste kloostris
- Mati Unt, “Peaproov” 1977 NT
- Georgi Džagarov, “Prokurör” 1978 NT
- Viktor Švemberger, “Kolm põrsakest” 1978 NT
- Anton Tšehhov, “Kajakas” 1978 NT
- Harri Vasar / Kalju Komissarov, “Lumivalgeke ja seitse pöialpoissi” 1979 NT
- Pär Lagerkvist / Kalju Komissarov, “Kääbus” 1979 NT
- Ivo Brešan, “”Hamleti” lavastamine Alamkolka külas” 1980 NT
- Kalju Komissarov, “Buratino suveteater” 1980 NT Säde tänava õues
- Mihhail Šatrov, “Sinised hobused punasel luhal” 1980 NT
- Samuil Maršak, “Tare-tareke” 1980 NT
- Fjodor Dostojevski / Rudolf Allabert, “Pandimaja” (jutustuse “Tasane” järgi) 1981 NT
- Giovanni Boccaccio / Mati Unt, “Dekameron” (koos Mati Undi ja Eero Spriidiga) 1981 NT Pirita kloostris
- Ljudmila Razumovskaja, “Armas õpetaja” 1981 NT
- Anton Hansen Tammsaare, “Kuningal on külm” 1981 Jyväskylä Linnateater, Soome
- Vsevolod Višnevski, “Optimistlik tragöödia” 1982 NT
- Aleksand Gelman, “Silmast silma kõigiga” 1982 NT
- Jefim Tšepovets, “Karu-Oti nääripidu” 1982 NT
- Aleksandr Galin, “Idatribüün” 1983 NT
- Gyula Urbán, “Kõik hiired armastavad juustu” 1983 NT Säde tänava õues
- Kalju Komissarov, “Inimesed, ma armastan Teid!” 1983 VD
- Oskar Luts / Kalju Komissarov / Kalju Orro, “Kevade” 1984 NT
- Aleksandr Gelman, “Pink” 1984 NT
- Paul Kuusberg / Kalju Komissarov, “Meie juhtum” (romaani “Andres Lapeteuse juhtum” järgi) 1985 NT
- Lion Feuchtwanger / Mati Unt, “Vennad Lautensackid” 1985 U
- Tšõngõz Ajtmatov / Jaak Allik / Kalju Komissarov, “Ja sajandist pikem on päev” 1985 U
- Harri Vasar / Kalju Komissarov, “Lumivalgeke ja seitse pöialpoissi” 1985 NT
- Etendus “Sorry, me oleme tulekul” 1985 NT (TRK lavakunstikateedri XIII lend)
- Mihhail Šatrov, “Nii me võidame” ( koos Jaak Allikuga) 1986 NT
- William Shakespeare, “Hamlet” 1986 NT (TRK lavakunstikateedri XIII lend) Dominiiklaste kloostris
- Vladlen Dozortsev, “Viimane jutulesoovija” 1986 NT
- Manivald Kesamaa, “Kuidas Mesikäpp meistriks sai” 1986 NT (TRK lavakunstikateedri XIII lend) Säde tänava õues
- Janno Põldma, “Teekond punktist A punkti B” 1987 U (TRK lavakunstikateedri XIII lend)
- Richard Rodgers / Oskar Hammerstein II, “Oklahoma!” 1987 U (TRK lavakunstikateedri XIII lend)
- Anton Tšehhov, “Kolm õde” 1988 U (TRK lavakunstikateedri XIII lend)
- Vello Lattik / Vladislav Koržets, “HEA ehk Hirmus Eesti Asi ehk Rahvarinne tegutseb” (koos Jaak Allikuga) 1988 U
- Jean Anouilh, “Becket ehk Jumala au” 1989 U
- Vladislav Koržets, “Idakonn” 1989 U
- Alfred Mering / Huko Lumet / Leo Normet / Edgar Arro, “Rummu Jüri” 1989 U
- William Shakespeare, “Kuningas Lear” 1990 U
- William Shakespeare, “Suveöö unenägu” 1990 U (TRK lavakunstikateedri XV lend)
- Mati Unt, “Keiser Nero eraelu” 1990 U (TRK lavakunstikateedri XV lend)
- George Bernard Shaw, “Südamete murdumise maja” 1990 U
- Jan Brdečka, “Limonaadi Joe” 1991 U (TRK lavakunstikateedri XV lend)
- Oskar Luts / Kalju Komissarov, “Nukitsamees” 1992 U
- Peter Shaffer, “Equus” 1992 U
- William Shakespeare, “Macbeth” 1992 Mongoolia Riiklik Draamateater, Ulan-Bator
- William Shakespeare, “Macbeth” 1993 VKT (TRK lavakunstikateedri XVII lend)
- Richard Rodgers / Oskar Hammerstein II, “Helisev muusika” 1993 U
- Roald Dahl, “Keegi sinutaoline” 1994 ETV
- Carlo Gozzi, “Kuninglik armujaht” 1994 U (EMA Kõrgema Lavakunstikooli XVII lend) Nukuteatri õues
- Bertolt Brecht / Vladislav Koržets, “Kolmekrooniooper” 1994 U
- Henrik Ibsen, “Ehitusmeister Solness” 1994 U
- Maksim Gorki, “Põhjas” 1994 U (EMA Kõrgema Lavakunstikooli XVII lend)
- Peter Shaffer, “Amadeus” 1995 ED
- Anton Tšehhov, “Kajakas” 1995 ED (EMA Kõrgema Lavakunstikooli XVII lend)
- Aleksandr Volodin, “Toboso Dulcinea” 1996 L
- Jevgeni Švarts, “Draakon” 1996 U Viljandi lossimägedes
- Arthur Miller, “Proovireisija surm” 1996 U
- Kalju Komissarov, “Saabastega Kass” 1997 U
- Victor Hugo, “Jumalaema kirik Pariisis” 1997 U Viljandi lossimägedes
- Juri Volkov, “Anton” 1997 VD
- Eduard Vilde, “Tabamata ime” 1998 U VKK II lend
- Lev Tolstoi, “Elav laip” 1998 U
- Molière, “Tartuffe” 1999 U (Viljandi Kultuurikolledži teatriüliõpilaste 2. lennu diplomilavastus)
- Jalmari Finne, “Naiste naljad, meeste mängud” 2000 U
- Olga Muhhina, “Tanja, Tanja” 2000 R
- Molière, “Scapini kelmused” 2000 U Viljandi lossimägedes
- Mark Twain, “Tom Sawyeri seiklused” 2001 U
- Jõuluetendus “Ka klounidel on jõulud” 2001 U
- Kalju Komissarov, “Meie tänav” (tänavateatrietendus) 2001 VKK IV lend
- Aleksis Kivi, “Seitse venda” 2002 L (EMA Lavakunstikooli XX lend)
- William Shakespeare, “Tõrksa taltsutus” 2002 U Viljandi Kultuurikolledži IV lend
- Urmas Lennuk, “Ellumõistetud” 2003 R
- Jean Anouilh,”Orkester” 2004 U
- Urmas Lennuk, “Boob teab” 2004 R
- Eppu Nuotio / Tiina Brännare / Matti Seppänen, “Marilyn” 2006 U
- Edmund Rostand, “Cyrano de Bergerac” 2007 R
- Janusz Glowacki (koos Sven Heibergiga), “Fortinbras jõi end täis” 2007 Viljandi Kultuuriakadeemia VI lend Akadeemia saalis
- Mart Kivastik, “Kangelane” 2007 E
- Bertolt Brecht „Härra Punttila ja tema sulane Matti“ 2009 U Ugala tiigi kaldal
- Urmas Lennuk „Igavene kapten“ 2009 Kuressaare Linnateater
- Astrid Lindgren “Röövlitütar Ronja” 2010 Endla
- Astrid Lindgren “Karlsson katuselt” 2010 Ugala
- Aapo Ilves “Pulmatrall” 2011 Hansahoovi Teater
- William Gibson “Imetegija” 2011 Endla
- Anthony Drewe “Inetu” 2011 Ugala, TÜVKA 9. lend
- Mart Kivastik “Viimane Dracula” 2012 Emajõe Suveteater
- Jane Austen / Jon Jory “Uhkus ja eelarvamus” 2012 Endla, suur saal
- Tom Kempinski „Lahuselu“ 2013 Rakvere Teatri väikses saalis
- Mart Kivastik “Vares” 2014 Endla
Kategooriad: Neid me mäletame