Liikmete nimekiri

Eesti Lavastajate ja Dramaturgide Liitu kuulub 138 liiget.

Anton Kiseljus

Sünnipäev: 15.06.1988 ELDL liige alates: 12.02.2024
Photo of Anton Kiseljus

Biograafiline info

Haridus:
2008–2011 Vene Teatri näitlejate stuudio (A. Garejevi kursus)
2010 Rahvusvaheline noorte näitlejate ja lavastajate festival-kool TERRITOORIUM
2012–2017 Venemaa Teatrikunsti Instituut (GITIS), lavastusteaduskond (Leonid
Heifetsi kursus). Kvalifikatsioon – draamalavastaja.

Töökohad:
2008–2012 Vene Teater, näitleja
2011–2012 Vene Teater, helimees
2016–2022 TRUE-Teater kunstiline juht (Moskva, sõltumatu teatriprojekt)
2016–2018 Venemaa Teatrikunsti Instituut (GITIS), näitlejameisterlikkuse õppejõud, (V. Andrejevi õpituba)
2021–2022 Moskva Kunstiteatri kool, näitlejameisterlikkuse õppejõud (I. Zolotovitski & S. Zemtsovi õpituba)
2022–2023 Teater Joriks kunstiline juht (Rezekne, Läti)
alates 2023 Vene Teater, lavastaja

Lavastused:

  1. August Strindberg “Preili Julie”, Vene Teater 08.02.2017
  2. Оscar Wilde “Kui tähtis on olla tõsine”, TRUE-Teater 27.02.2017
  3. Аleksandr Volodin “Viis õhtut”, Abhaasia vene draamateater – RUSDRAM (Suhhumi, Abhaasia) 13.04.2017
  4. Аleksandr Ostrovski “Rikkad pruudid”, Teater Joriks 28.09.2017
  5. Ch. de Costeri ainetel “Thijl. Katlamaja”, TRUE-Teater 17.11.2017
  6. Homeros “Ilias”, Teater Joriks 11.03.2018
  7. Fjodor Dostojevski “Mängur”, Abhaasia vene draamateater – RUSDRAM (Suhhumi, Abhaasia) 27.03.2018
  8. Аrthur Miller “Kõik minu pojad”, Abhaasia vene draamateater – RUSDRAM (Suhhumi, Abhaasia) 26.04.2018
  9. Aleksandr Volodin “Hoidke armastust”, Teater Joriks 24.09.2018
  10. Jörg Isermeyer “Ohne Moos nix los”, Teater Koleso (Togliatti, Venemaa) 05.10.2018
  11. Sergei Dovlatov “Kompromiss”, Teater Joriks (Rezekne, Läti) 22.11.2018
  12. Martin McDonaghi ainetel “Inishmaan igerik”, TRUE-Teater 17.01.2019
  13. Jean-Baptiste Molieri, Aleksandr Puškini, Anton Tšehhovi ainetel “Don Juani kirg”, TRUE-Teater 21.04.2019
  14. Friedrich Dürrenmatt “Vana daami külaskäik”, Abhaasia vene draamateater Iskander – RUSDRAM (Suhhumi, Abhaasia) 06.06.2019
  15. Аnton Tšehhov “Kajakas”, rahvusvaheline teatriõpikoda (Kaposvar, Ungari) 14.07.2019
  16. William Shakespeare “Othello”, Teater Joriks 08.09.2019
  17. William Shakespeare “Macbeth”, TRUE-Teater 13.03.2020
  18. “Kabaree”, muusikalis-poeetiline etendus, TRUE-Teater 14.05.2021
  19. William Shakespeare “Suveöö unenägu”, Moskva Kunstiteatri kool 01.10.2021
  20. Aleksandr Blok “Tänavatsirkus”, TRUE-Teater 17.10.2021
  21. Aleksandr Volodin “Sügismaraton”, Teater Joriks 13.05.2022
  22. Brian Frill “Lõikuspeo tantsud”, Teater Joriks 09.09.2022
  23. Eugène Ionesco “Deliirium kahele”, Teater Joriks 06.12.2022
  24. George Orwell “Viimane inimene”, sõltumatu teatriprojekt Digital Art House’is (Riia, Läti) 17.02.2023
  25. Bertolt Brecht “Mann ist Mann”, Vene Teater 11.01.2024
  26. Maurice Maeterlinck “Sinilind”, Vene Teater 17.01.2024
Kategooriad: ELDL liige
Uuendatud 2 kuud tagasi