Vaba Lava ideekonkurss

 

Teatrikeskus Vaba Lava korraldab väiketeatritele, vabatruppidele, vabakutselistele loojatele ja kõigile teatrihuvilistele teisipäeval, 26. märtsil kl 13.00-15.00 Vene Teatri väikeses saalis eelkonsultatsiooni Vaba Lava põhiprogrammi kandideerimiseks. Eelkonsultatsiooni viivad läbi Vaba Lava kuraator Madis Kolk ning juhatuse liikmed Kristiina Reidolv ja Märt Meos. Põhiprogrammi kandideerimise tähtaeg on 8. aprill 2013. Taotluste esitamine toimub Vaba Lava kodulehel: www.vabalava.ee

2013. aasta lõpus avatava uue teatrikeskuse Vaba Lava põhiprogrammi koostab tandem rahvusvahelisest kuraatorist ja eestipoolsest abikuraatorist. Avamisaastal on Vaba Lava kuraatoriteks rahvusvaheline teatrikorüfee Oleg Lojevski ning teatriteadlane ja -kriitik Madis Kolk. Esimese aasta põhiprogrammi planeeritakse 7-8 uuslavastust. Konkursi läbinud projektid ehk Vaba Lava põhiprogramm kuulutatakse välja mai keskpaigas.

Kuraatorprogramm moodustab Vaba Lava mängukavast ligikaudu poole, ülejäänud on kõrvalprogramm (külalisetendused, omaproduktsioon ja muud üritused) ning noorte eksperimentaalprogramm.

Vaba Lava on kaasaegne ja avatud etenduskunstide keskus, mille eesmärgiks on pakkuda väiketeatritele ja vabatruppidele soodsaid arengutingimusi nii teatrihoone kui erinevate tugiteenuste näol. Teatrikeskus on avatud uutele kooslustele ja värsketele ideedele.

Vaba Lava ootab nii eelkonsultatsioonile kui ideekonkursile kõiki teatrihuvilisi!

Eelkonsultatsioonile registreerimine kuni 25. märtsini: krisitiina@vabalava.ee

Lisainfo:

Madis Kolk

+372 5210070

kolk.madis@gmail.com

www.vabalava.ee