Kultuuri Kontaktpunkti septembrikuu uudised

Roberto Cimetta Fondi taotlusvoor

Roberto Cimetta Fond kuulutas välja järjekordse taotlusvooru reisitoetustele Euro-Araabia ja Vahemere piirkonda.

Taotleda võivad ainult üksikisikud (mitte organisatsioonid) ning maksimaalselt kolm inimest ühe projekti kohta. Reisi eesmärk peab olema suhete loomine või võrgustikusuhtluse jätkumine kultuurivaldkonnas.

Taotlusi saab esitada ajavahemikus 1.–30. september 2012 ning otsusest teatatakse hiljemalt 1. detembril 2012. Reis võib toimuda ajavahemikus 1. oktoober 2012 kuni 31. detember 2013.

Lisainfo fondi lehel www.cimettafund.org, taotlemine toimub elektrooniliselt.

 


Residentuurid ja projektid USAs

ArtsLink Residencies kuulutas välja taotlusvooru residentuurideks USAs. Taotlusvoor on suunatud kunstnikele ja kultuurikorraldajatele etenduskunstide ja kirjanduse valdkonnas. Tudengid, amatöörid ja akadeemilised uurijad ei ole abikõlblikud isikud. Kultuurikorraldajad peavad olema seotud konkreetse organisatsiooniga. Eelistatakse taotlejaid, kellele see oleks esmakordne võimalus USAs praktiseerida

Taotlusvooru lõpptähtajaks on 15. oktoober 2012.  Info ja taotlemisdokumentide nimekiri on siin.

Toetust saab taotleda ka konkreetsete projektide läbiviimiseks. Projektid võivad olla etenduskunstide, disaini, meedia, kirjanduse või kujutava kunsti valdkonnas, amatöörid ja tudengid toetust taotleda ei saa.

Taotlusvooru tähtaeg on 3. detsember 2012, tulemustest teatatakse 2013. aasta märtsi lõpuks. Projekt peab toimuma ajavahemikus 1. mai 2013 kuni 30. aprill 2014. Maksimumtoetus on 5 000$.

 


 Culture in Motion konverents Brüsselis

16. – 17. oktoobril toimub Brüsselis Belgias järjekordne Culture in Motion konverents, mille teemaks sel korral on suhted potentsiaalse auditooriumiga.

15. oktoobril toimub nn kick-off meeting kõigile projektijuhtidele, kes viimastest taotlusvoorudest toetust saanud. Võimalik on kohtuda EACEA esindajatega ning neilt oma küsimustele vastuseid saada, samuti kohtuda teiste projektijuhtidega, vahetada kogemusi ning luua uusi koostöövõrgustikke.

Samuti 15. oktoobril toimub eelkonverents Euroopa kultuuripealinna teemal, kus endised ja praegused kultuuripealinnad jagavad kogemusi ning arutlevad tuleviku teemadel. Euroopa Komisjon esitleb oma kultuuripealinna programmi pärast 2020. aastat.

Lisainfo ja registreerimine www.cultureinmotion.eu

Registreerimise lõpptähtaeg on 28. september 2012.

 


 UNESCO stipendium noorele loojale

UNESCO-Aschberg kuulutas välja 2013. aasta taotlusvooru Bursaries for Artist stipendiumile, mis on mõeldud noorele muusikule, kujutavale kunstnikule või kirjanikule vanuses 25–30 aastat.

Programmi eesmärgiks on edendada noorte kunstnike riikide vahelist liikumist ning toetab seetõttu kunstiresidentuure välismaal.

Info: aschberg@unesco.org
www.unesco.org/culture/aschberg

 


Kunstiresidentuurid Mehhikos

Programmi Kultuur poolt toetatud projekt “Move Forward: New Mexican-European Media Art” kuulutas välja residentuuriprogrammi kunstnikele Mehhikos.

Euroopast on projekti korraldaja European Media Art Network ning Mehhikost Centro Multimedia de las Centro National de las Artes Mexico City ja Centro de Arte y Nuevas Technologias San Luis Potosi.

Residentuurid võivad toimuda ajavahemikus aprill – september 2013 ning on mõeldud noortele kunstnikele (mitte õpilastele). Residentuur sisaldab 2 000 euro suuruse stipendiumi, tasuta majutuse kohapeal, kuni 900 eurose reisitoetuse ning ligipääsu tööks vajalikele tehnilistele seadmetele ja valmis töö presenteerimise.

Taotlused tuleb esitada elektrooniliselt hiljemalt 15. novembriks 2012.

Rohkem infor projekti kodulehel www.emare.eu

 


 Struktuurifondide kasutamine kultuuriprojektides

Euroopa Komisjoni tellimisel valminud uuring “Struktuurifondide kasutamine kultuuriprojektides” tutvustab struktuurifondide (SF) tähtsust Euroopa linnade, regioonide ja riikide jaoks ning kirjeldab, kuidas on struktuurivahendeid kasutatud piirkondade majanduslikul arendamisel ja kultuuri osatähtsusest selles tegevuses. Uuring rõhutab, kui oluline on investeering kultuuri erinevate valdkondade jaoks alates linnade taaselustamisest, sotsiaalse ühtekuuluvuse, tööhõive ja ettevõtluse arendamisest kuni kultuuripärandi kaitsmise ja säilitamise, hariduse, turismi, loovuse ja innovatsiooni arendamiseni.

Uuringu elektrooniline versioon asub aadressil www.keanet.eu/en/pastass.html

 


 VII Rahvusvaheline Jazz-konkurss Bukarestis

18. – 25. mail 2013 toimub Bukarestis Rumeenias järjekordne rahvusvaheline jazz-konkurss ansmblitele ja solistidele.

Tingimused:

  • Ansambel võib koosneda kuni kuuest liikmest.
  • Kandidaadid peavad olema sündinud pärast 1. maid 1978.
  • Taotlemistähtajaks on 10. veebruar 2013.
  • Auhinnafond on 7 000 eurot.

Info:
office@jmEvents.ro
www.jmEvents.ro

 


Euroopa Projekti Auhind

European Projects Association (EPA) koostöös Euroopa Majandus- ja Sotsiaalkomitte ning organisatsiooniga European Academy for Education and Social Research on algatanud kampaania “…for a better society” (Parema ühiskonna jaoks), mille raames hinnatakse erinevate valdkondade projekte, mis on toetust saanud EL programmidest.

Projektid võivad olla läbi või ka pooleli ning neil on suur positiivne mõju konkreetsele piirkonnale, kogukonnale või sektorile. Eraldi kategooria on ka projektidele, mis on alles idee tasandil.

Auhinnale kandideerimiseks tuleb registreeruda MyEuropa lehel ning sisestada informatsioon oma projekti kohta, samuti võib soovitada teiste tehtud projekte. Kandideerimise lõpptähtajaks on 15. oktoober 2012, võitjad kuulutatakse välja 28. novembril 2012.

 


 Konkurss koreograafidele

Teater Plesni Ljubljanas kuulutas välja konkursi koreograafidele mentorprogrammis osalemiseks ajavahemikul 2013–2015.

Teater tagab võitjale mentorluse kogemustega koreograafi poolt ning lavastamise ja etendamise võimaluse Plesni teatris. Taotlusvooru peamiseks hindamiskriteeriumiks on avatud ja uuenduslik lähenemine tantsukunstile ning selge nägemus projekti sisust ja vormist.

Kandidaat peab saatma järgmised dokumendid:

  • Täidetud taotlusvorm
  • Kavandatava projekti kirjeldus
  • Kandidaadi CV
  • Partnerite kirjeldus

Dokumendid tuleb saata aadressile Plesni Teater Ljubljana, Metelkova 6, 1000 Ljubljana või e-mailile: ptl@mail.ljudmila.org.

Kandideerimise tähtaeg on 10. oktoober 2012.