Väikese printsi auhinna pälvis Taavi Tõnisson

Taavi Tõnisson
Taavi Tõnisson Autor/allikas: Kairit Leibold / ERR

Rahvusvahelise noore vaataja teatri päeva raames selgus Väikese printsi tunnustusauhinna laureaat, kes on sel aastal lavastaja ja näitleja Taavi Tõnisson.

Väike prints väärtustab teatritegijate tähelepanelikku, hoolivat, loominguliselt julget ja ausat suhet noorde vaatajasse.

Auhind anti lavastajale ja näitlejale Taavi Tõnissonile pidulikult üle teisipäeval pärast “Apelsinitüdruku” etendust Eesti Noorsooteatris. Väike prints väärtustab teatritegijate tähelepanelikku, hoolivat, loominguliselt julget ja ausat suhet noorde vaatajasse.

Taavi Tõnisson lõpetas Viljandi kultuuriakadeemia näitleja erialal aastal 2003 ja aastal 2016 lõpetas ta Venemaa riikliku teatrikunstide instituudi nukulavastaja erialal.

Auhinna pälvis Taavi Tõnisson pikaajalise silmapaistva töö eest nii oma koduteatris kui väljaspool. Žürii tõi välja tema pikaaegset stabiilsust ja erakordset kontsentratsiooni. “Tegu on väga hea näitleja ja tundlikulavastajaga, kes on pühendunud ihu ja hingega noore vaataja teatrile ning eriti nukuteatrile.”

Tõnisson on töötanud Noorsooteatris alates 2004. aastast, olnud 2013-2017 ka kunstiline juht. Selle aja jooksul on ta teinud näitlejana ligi 50 rolli, lisaks veel 13 lavastust. Eelmist, 2022. aastat jäävad tähistama tema lavastused “Röövlitütar Ronja” Eesti Noorsooteatris ja “Robin Hood” Rakvere teatris, samuti peaosa Eesti Noorsooteatri visuaalteatrilavastuses “Sinel” (lavastaja Daniil Zandberg). 2023. aasta algas Tõnissonil lavastusega “Plekktrumm”.

Tõnissoni on korduvalt nomineeritud Salme Reegi preemiale. Ta on Ants Lauteri nimelise preemia (2012) ja Kristallkingakese auhinna (2005) laureaat. Tänavu pärjati ta Eesti teatriuurijate ja -kriitikute ühenduse Hea Teatri Auhinnaga.

Väikese printsi preemia on rahaline, auhinnaga kaasneb ka Väikese printsi skulptuur, mille autor on seekord Tallinna Rahumäe Põhikooli 7. klassi õpilane Tristan Kompus. Auhinda antakse välja alates 2022. aastast, eelmisel aastal kuulutati laureaadiks Rein Agur.

Väikese printsi auhinna annab välja Eesti professionaalseid noorele vaatajale suunatud teatreid ja teatrispetsialiste ühendav organisatsioon ASSITEJ Eesti Keskus. Laureaadi valis üksmeelselt välja viieliikmeline žürii, ASSITEJ Eesti Keskuse juhatus koosseisus Janika Johanna Koppel, Reeli Lonks, Marek Demjanov, Allan Kress ja Kaido Rannik.