Priit Pedajas pälvis lavastajaauhinna

Selgunud on tänavused teatriauhindade laureaadid (Eesti teatri auhinnad 2020, Eesti Kultuurkapitali näitekunsti sihtkapitali preemiad).

Sõnalavastuste auhindade kategoorias hinnati lavastajaauhinna vääriliseks Priit Pedajas lavastuste „Põud ja vihm Põlva kihelkonnan nelätõistkümnendämä aasta suvõl“ ning „Linnade põletamine“ (mõlemad Eesti Draamateatris) eest. ELDL liikmetest olid lavastajaauhinnale nomineeritud veel Mehis Pihla, Margo Teder ja Taago Tubin.

26. märtsil oli ETV eetris teatripäeva erisaade, kus kuulutati välja teatriauhindade laureaadid 2019. aasta loomingu või pikaajalise silmapaistva töö eest.

Saade valmis koostöös Vanemuise teatri ja ERR-iga – eesotsas lavastaja Tiit Palu, režissöör Elo Seliranna, produtsent Rait-Roland Veskemaa ning toimetaja-saatejuhi Reet Weidebaumiga. Saade asendas 27. märtsil Vanemuises toimuma pidanud auhinnagalat.

Eesti teatri auhindadega kaasneb klaasikunstnik Ivo Lille loodud Theodori silm, mida rahastab Eesti Vabariigi Kultuuriministeerium, või Vaike Pääsukese kujundatud aukiri.

Eesti teatri auhindu on antud välja alates 1961. aastast.

Laureaatide täielik nimekiri asub siin.