Paavo Piik pälvis “Teeme proovi!” algatusega Valge Õhupalli tunnusmärgi

11. novembril 2023 tunnustas eeskujuliikumine Valge Õhupall Mustamäe Riigigümnaasiumis sündmusel „Märkan eeskuju” 12 silmapaistnud kodanikku tiitliga Eeskuju 2023. Ühena kaheteiskümnest sai Valge Õhupalli tunnusmärgi ELDL-i liige ja asejuhataja Paavo Piik kui turvalisema teatrihariduse eestvedaja.

2022. sündinud algatus „Teeme proovi!” võttis eesmärgiks muuta teatritegemine turvalisemaks. Harrastusteatrite Liidu kodulehel seisab kirjas nii: „„Teeme proovi!” on teatriliitude algatus muutmaks meie proovisaale turvalisemaks. Ükskõik, kas teatrit tehakse koolides, teatriringides või professionaalsel tasemel, on oluline, et proovitegemine oleks mänguline, mitte ahistav, ja proovijulgust är

gitav, mitte pärssiv.” Algatus on planeeritud kolme etapina: 1. Plakat, mis on mõeldud noortele teatriringides. 2. Koolitused, mis on mõeldud teatriringide juhendajatele ja 3. Töötatakse välja teatritegemise hea tava. Hetkel käib juba töö ka teatritegemise hea tavaga, mille töögruppi veab eest Mari-Liis Lill.

Plakati valmimisse panustasid Eesti Etendusasutuste Liit, Eesti Harrastusteatrite Liit, Eesti Lavastajate ja Dramaturgide Liit, Eesti Lavastuskunstnike Liit, Eesti Näitlejate Liit, Eesti Teatriliit, Levila, Sotsiaalkindlustusamet ja Eesti Kultuurkapital.

Kodanikualgatus Eeskujuliikumine Valge Õhupall, koondab endas vastutustundlikke organisatsioone nii era- kui ka riigisektorist, kes osalevad sektorite ülestes ühistegevustes. Eeskujuliikumise eesmärk on väärtustada teadlikult eeskujuks olemist ning sellega kaasnevat vastutust turvalisema elukeskkonna kujundamisel.

Rohkem infot:

“Teeme proovi!” Harrastusteatrite Liidu kodulehel

Valge Õhupalli Eeskujuliikumine

Tunnusmärgi pidulik üleandmine ELDL juhatuse koosolekul 04.12.2023. Fotol Paavo Piik ja Valge Õhupalli liikumise eestvedaja Tamo Vahemets.