Jaanus Rohumaa jätkab Eesti Lavastajate ja Dramaturgide Liidu esimehena

Pühapäeval, 24. aprillil valiti teatrilavastaja Jaanus Rohumaa neljandat aastat lavastajate ja dramaturgide erialaliidu esimeheks. Sel aastal oma 30. sünnipäeva tähistav Eesti Lavastajate ja Dramaturgide Liit valis üldkogul oma juhatusse lisaks Rohumaale rekordiliselt 8 inimest.

Jaanus Rohumaa tänas eelmist juhatust koroona-ajastul tehtud töö eest, tuues välja nende panuse lavastajate magistriprogrammi loomisesse lavakoolis, dramaturgide lepingute ühtlustamisse teatrites ning noorte turvalisuse initsiatiivi teatriringides. Eelmisest juhatusest jätkavad uues koosseisus Siret Campbell, Margus Kasterpalu, Mehis Pihla ja Paavo Piik. Uute juhatuse liikmetena lisanduvad neile Marta Aliide Jakovski, Liis Kolle, Ain Mäeots ja Hendrik Toompere jr.

“Plaanime veelgi kasvatada lavastajate ja dramaturgide ühist jõuõlga ning pakkuda neile senisest suuremaid võimalusi arenguks, nii kodu- kui välismaal”, loetles Rohumaa uue juhatuse eesmärke. “Eesti lavastajatel ja dramaturgidel on tugev vaimne potentsiaal rääkida kaasa ühiskondlikult olulistel teemadel – meie asi on aidata neil seda realiseerida.”

Eesti Lavastajate ja Dramaturgide Liidus on pärast tunamullust dramaturgide ühinemist 124 liiget. Viimati liitunute hulgas on näiteks Alissa Šnaider, Oliver Issak ja Martin Algus. 28. oktoobril tähistab liit oma 30. juubelit galaõhtuga Sakala 3 teatrimajas.