Eesti Lavastajate ja Dramaturgide Liit tähistas 30. sünnipäeva

Meie, allakirjutanud, otsustasime moodustada oma huvide kaitseks EESTI LAVASTAJATE LIIDU. Sellist pealkirja kandis 28. oktoobril 1992. aastal dateeritud protokolli viimane lehekülg, millele oli alla kirjutanud 21 inimest.

28. oktoobril 2022, mil vahepeal Eesti Lavastajate ja Dramaturgide Liidu nime saanud loomeliit tähistas eakaaslase, Von Krahli Teatri ruumides kolmekümnendat sünnipäeva, viibis saalis asutajaliikmetest kolm: Merle Karusoo, Rein Agur ja Peeter Volkonski. Erinevalt peavarju pakkujast ei kavatse loomeliit tegevust lõpetada, vaid on väga heas vormis. Eesti Teatriliidu erialaliitu kuulub 126 keskmiselt 49-aastast liiget – teadaolevalt ei ole liidus kunagi varem olnud sel hulgal teatritegelasi.

Õhtu eeskava algas esimehe Jaanus Rohumaa kõnega, mis sisaldas ka valitud tsitaate asutamiskoosoleku protokollist. Järgmisena anti sõna kultuurimister Piret Hartmanile. Seejärel kuulutati välja Eesti Lavastajate ja Dramaturgide Liidu auliige – uhke tunnustuse pälvis Merle Karusoo. “Noored lavastajad võiksid kord aastas kokku leppida, et teevad lavastuse, kus ka mängivad ainult lavastajad,” oli mõte, mis Karusoo tänukõnet lõpetama jäi.

Pärast meeleolukat eeskava ootas pidulisi kerge kõhutäide, seejärel ansambel Eliit koos üllatusesinejaga ning koosviibimise lõpetuseks mängisid lavastajad plaadimuusikat. Pidu kestis uue päeva esimeste tundideni. “Lavastajad oskavad pidu teha. Kes siis veel!” kostus arvamusavaldusi külaliste hulgast.

Uuesti kogunetakse sünnipäeva tähistama 2027. aasta oktoobri lõpupäevil – siis juba kolmekümne viiendat.

Flickr pildialbum