Eesti Lavastajate ja Dramaturgide Liidu uueks juhatajaks valiti Siret Campbell

\"\"

Pühapäeval, 16. aprillil toimunud korralisel üldkoosolekul valisid lavastajad ja dramaturgid oma erialaliitu juhtima Siret Campbelli. Viimased neli aastat liitu eest vedanud Jaanus Rohumaa jätkab juhatuse liikmena. Uute tulijatena valiti juhatusse Mari-Liis Lill, Mihkel Seeder ja Siim Tõniste. Eelmisest juhatuse koosseisust jätkavad Marta Aliide Jakovski, Margus Kasterpalu, Mehis Pihla ja Paavo Piik.

Siret Campbell on tuntud Drakadeemia asutajana ning lisaks näidendite kirjutamisele õpetab dramaturge lavakunstikoolis. Kuna paljud ELDL liikmed on vabakutselised, peaks uus juhatus tema sõnul kindlasti jätkama neile inimväärsete töötingimuste loomisega.

“Ravikindlustus ja sotsiaalsed garantiid, miinimumtasude kokkulepe teatritega – need on vaid mõned teemad, millega uus juhatus kindlasti tegelema hakkab”, avas Campbell järgmise aasta plaane. “Kuna uus juhatus sai vägagi teovõimeline, siis selguvad ülejäänud teemad ja vastutusvaldkonnad juba esimesel ühisel nõupidamisel mai alguses.”

\"\"

Tiheda töögraafiku tõttu uuesti esimeheks kandideerimisest loobunud Jaanus Rohumaale kinkisid kolleegid nelja töörohke aasta meenutuseks sirelipõõsa istiku. Rohumaa käe all liitis endine Eesti Lavastajate Liit endaga dramaturgid ning suurendas liikmeskonda kolmandiku võrra. Hetkel ühendab Eesti Lavastajate ja Dramaturgide Liit 129 Eesti dramaturgi ja lavastajat; viimati liitujate seas on Ringo Ramul, Mari-Liis Lill ja Kadri Sirel.

Scroll to Top