ivo_eensalu1_original-ae7bf4bd4871fc918ffaff92684d349f

Ivo Eensalu

Biograafiline info

Haridus:
1972 Tallinna Riiklik Konservatoorium näitleja erialal

Töökohad:
1972-1977 Eesti NSV Riiklik Noorsooteater, näitleja
1977-1995 TRA Draamateater, näitleja ja lavastaja
1995-2001 Eesti Draamateater, lavastaja
2001 vabakutseline

Lavastused:

  1. Aapeli / Ivo Eensalu "Üle linna Vinski", ETV telelavastus 1983
  2. Jevgeni Švarts "Lumekuninganna" (koos Virve Koppeliga), ETV telelavastus 1986
  3. Ene-Maris Tali "Pailapsiin", ETV telelavastus 1986
  4. Ene-Maris Tali "Lumemöldrid lumeveskis", ETV telelavastus 1986
  5. Ene-Maris Tali "Kellamehike", ETV telelavastus 1987
  6. Jekaterina Borissova "Õnnelik lõpp" (koos Virve Koppeliga), ETV telelavastus 1987
  7. Janno Põldma "Dzuudopoisid" (koos Virve Koppeliga), ETV telelavastus 1987
  8. Artur Omre "Angerjas karris", ETV telelavastus 1987
  9. Astrid Lindgren "Väikevend ja Karlsson katuselt" (koos Virve Koppeliga), ETV telelavastus 1987
  10. Astrid Lindgren "Karlsson tembutab jälle" (koos Virve Koppeliga), ETV telelavastus 1988
  11. David Wood "Lobasuu ja pingviin", Eesti Draamateater 25.03.1990
  12. David Wood, “Piparkoogimehike”    1991 ED
  13. Leo Fall, “Lõbus talupoeg” (koos Viive Ernesaksaga)    1991 ED
  14. Eugene O’Neill, “Silmus”    1992 ED
  15. Esko Pekka Tiitinen, “Metsakuninga kroon”    1993 N
  16. Friedrich Reinhold Kreutzwald / Ivo Eensalu, “Kalevipoeg”    1993 Kalevan Näyttämö ry. Bomba Suveteater, Soome
  17. Ilpo Tiihonen / Markus Fagerudd, “Reearuu”    1993 ED
  18. David Wood, “Piparkoogimehike”    1993 Kalevan Näyttämö ry. Helsingi
  19. Ken Ludwig, “Laenake tenorit”    1994 ED
  20. Marc Camoletti, “Pidžaama kuuele”    1994 Vst
  21. David Wood, “SAK (Suur Armas Koll)”    1995 ED
  22. Noël Coward, “Heinapalavik”    1995 ED
  23. Janno Põldma, “Koera pulm”    1995 N
  24. Willy Russell, “Õnnelik, et elan”    1995 Vst
  25. Alan Ayckbourn, “Intiimsed tehingud”    1996 ED
  26. David Wood, “Kiigepuu”    1996 ED
  27. Neil Simon, “Kommipoodi ära eksind…”    1996 Vst
  28. Sasha Lichy, “Aladdini imelamp”    1996 Vst
  29. Ray Cooney, “Raharalli”    1997 Vst
  30. Leo Fall, “Lõbus talupoeg”    1997 Võru “Kannel” ja segakoor “Hilaro”
  31. Ivan Menchell, “Kalmistuklubi”    1997 ED
  32. Per Asplin, “Putti Plutti Pott”    1997 ED
  33. Leo Fall, “Lõbus talupoeg”    1997 Võru Kannel
  34. P. L. Travers / Kaarel Kilvet, “Mary Poppins”    1998 U
  35. Herb Gardner, “Tuhat klouni”    1998 Vst
  36. Georges Feydeau, “Täitsa lõpp” (“Kirp kõrvas”)    1998 Vst
  37. Richard Rodgers / Oscar Hammerstein II, “Kuningas ja mina”    1998 Smithbridge Production Tallinna Linnahallis
  38. Ayn Rand, “16. jaanuari õhtu”    1999 ED
  39. Jan de Hartog, “Baldahhiinvoodi”    1999 Vst
  40. Gene Stone / Ray Cooney, “Miks mitte hommikusöögile jääda?”    1999 Vst
  41. Jerry Herman / Harvey Fierstein, “La Cage aux folles ehk Linnupuur”    1999 Smithbridge Production Tallinna Linnahallis
  42. Joseph Stein / John Kander / Fred Ebb, “Zorbas”    2000 ED
  43. Francoise Sagan, “Valentine’i sirelililla kleit”    2000 ED
  44. Jim Steinman / Michael Kunze, “Vampiiride tants”    2000 Smithbridge Production Tallinna Linnahallis
  45. Ronald Harwood, “Kvartett”    2001 ED
  46. Vincent Youmans / Irving Caesar Otto Harbach, “No, no, Nanette”    2001 Smithbridge Production Tallinna Linnahallis
  47. Ray Cooney, “Rikutud Reglement”    2001 Vst
  48. Agneta Elers-Jarleman / Gunnar Elander, “Kassid”    2001 Vst
  49. Ray Cooney "Mis liig see liig", 2002 Vst
  50. Kati Murutar, “Eestlaste neli kuningat”    2001 Paide Vallimäel (vabaprojekt)
  51. Mihkel Ulman, “Kohkumatud lapsehoidjad”    2002 ED
  52. Eno Raud / Andres Dvinjaninov, “Naksitrallid”    2002 N (vabaõhuetendus)
  53. Richard Rodgers / Oscar Hammerstein II, “Helisev muusika”    2003 Tallinna Linnahallis
  54. Frederick Loewe, “Minu veetlev leedi”    2003 G. Otsa muusikakooli kontsert-etendus Salme kultuurikeskuses
  55. Eduard Künneke, “Onupoeg Bataaviast”    2003 Est
  56. Richard Rodgers / Oscar Hammerstein II, “Helisev muusika”    2004 Riia Kipsala Hall
  57. Dagmar Normet / Leo Normet / Boris Kõrver, “Hermese kannul”    2004 Velotrekil Tequila AD
  58. Leonard Bernstein,”West Side Story”     2004 G. Otsa nim.muusikakooli etendus Salme Kultuurikeskuses
  59. Jevgeni Švarts “Lumekuninganna” ED 2004    2004 ED
  60. John Patrick, “Kõik armastavad….”     2005 ED
  61. Leonard Bernstein "West Side Story" Riia Kipsala Hall 2006 ja 2007
  62. Mitch Leigh / Dale Wasserman / Joe Darion,”Mees La Manchast”     2005 Linnahallis
  63. Francis Veber, “Tüütu tüüp”    2005 Vana Baskini Teater Salme kultuurikeskuses
  64. Andrus Vaasik, Ivo Eensalu “Vana Tooma pilgu all”    2006 Pärimusteater Loomine
  65. "Hair", G. Otsa nim. muusikakooli etendus Rock Cafes 2006
  66. Lawrence Roman "Ometi kord", 2007 Vana Baskini teater
  67. Toomas Kall “Tähtede sadu”    2007 Vana Baskini teater, erinevad mängupaigad
  68. Lawrence Roman “Taaskord”    2008 Vana Baskini teater, erinevad mängupaigad
  69. Liina Pihlak “Elu ilmalõpus”    2008 Pärimusteater “Loomine” Eesti Vabaõhumuuseumis
  70. E. Nõulik "Meil Järwenkantos" 2008 Järvakandi vald, vabaõhulavastus
  71. Donald Churchill "Minu sõbratar maksuamet", 2009 koos Eino Baskiniga,Vana Baskini teater
  72. Alan Ayckbourn „Kihluspidu“     2009 Vana Baskini teater, erinevad mängupaigad
  73. John Patrick „Hullem kui Hollywoodis“     2009 Vana Baskini teater, erinevad mängupaigad
  74. David Wood „Piparkoogimehike“     2009 ED
  75. L. Frank Baumi ainetel "Võlur Oz", 2010 Solaris
  76. Richard Harris "Üllatuskülaline", 2010 Vana Baskini Teater
  77. Heljo Mänd "Mõmmi jõuluaabits", RT Estonia 2010
  78. Heljo Mänd "Mõmmi ja päkapikud"    2011 erinevates mängukohtades
  79. Alan Ayckbourn "Jäägu meie vahele"    2011 Vana Baskini teater
  80. Jerry Bock "Viiuldaja katusel", Eesti Näitejuhtide Teatritrupp, Kunda 2011
  81. Vendade Grimmide ainetel “Vahva rätsep”    2012 Vana Baskini teater, erinevad mängukohad
  82. Sébastien Thiéry "Meie esimene miljon" 2014 Vana Baskini Teater
  83. Sakari Pälsi "Mina olin veel väikene" 2014 Rakvere Teater
  84. Marie Jones "Sinatraga kuu peale" 10.04.2015 Rakvere Teater
  85. Ivo Parbus "Maardu armunud" (vene keeles), Maardu 17.07.2015
  86. Ivo Parbus "Oled see, mida sööd", Laitse Graniitvilla 04.03.2016
  87. Elizabeth Coleman "See on minu pidu ja teen mis tahan (suren või maha)", Vana Baskini Teater 12.07.2016
  88. A.Lindgren/ J.Huss "Lärmisepa tänava Lota", Rakvere Teater 8.12.2016
  89. R.Caisley "Täna algab uus elu", Vana Baskini Teater 10.03.2017
  90. Ene-Maris Tali "Kaera Jaan ja kadunud lambad", Palmse 18.05.2017
  91. Elizabeth Coleman "Pruutneitside suur saladus",Palmse 19.07.2017
  92. Ene-Maris Tali "Pailapsiin ja Piilurite must nimekiri", Palmse 30.11.2017
  93. Joseph Stein "Zorbas", Eesti Näitejuhtude Teatritrupp Savernas 29.06.2018
  94. Ivo Parbus "Armastus Laitses", Laitse Graniitvilla skulptuuripargis 04.07.2018
  95. Neil Simon "Hotell California", Komöödiateater Vastemõisa rahvamajas 26.10.2018
  96. Heljo Mänd "Mõmmi ja sõbrad", Kaja kultuurikeskuses 01.11.2019
  97. Ivo Parbus "Lõõtsakuningas", Lutsu külateater Põlvamaal 10.06.2021
  98. Silvia Soro "Nähtamatu varandus", Eesti Näitejuhtide Teater Mustjalas 16.07.2021
  99. Joel Chandler Harris "Onu Remuse jutud", Audru Mõisateater 10.07.2022
  100. "Korduseksam", Kuliss OÜ Hüüru mõisas 01.06.2023
  101. Olavi Ruitlane "Turg", Lutsu Teater Lutsu külas Põlvamaal 09.06.2023
  102. Tove Appelgren "Majakavahi tüdrukud", 1Teater Ohtu mõisa teatritallis 03.07.2023
Scroll to Top