Neid me mäletame
Rudolf Allabert
Biograafiline info
Haridus:
1959 Rakvere Teatri õppestuudio
1965 Tallinna Riiklik Konservatoorium näitleja erialal
Töökohad:
1959-1961 Rakvere Teater, näitleja
1965-1986 Eesti NSV Riiklik Noorsooteater, näitleja ja lavastaja
1986-1992 Eesti NSV Riiklik Noorsooteater, kunstiline juht
1977-1981 Tallinna Pedagoogikaülikool, kultuurhariduse kateedri õppejõud
1981-1986 Tallinna Pedagoogikaülikool, vanemõpetaja
1986 Tallinna Pedagoogikaülikool, režiiõppetooli dotsent
Lavastused:
- Aleksandr Hmelik, “Miltoni miljon” 1970 NT
- Iko Maran, “Näärivana võlurohi” 1970 NT
- Iko Maran, “Tuline jäätis” 1970 NT
- Leonid Žuhhovitski, “Isekeskis ingliteta” 1971 NT
- Astrid Lindgren / Mikk Mikiver, “Karlsson tembutab jälle” 1972 NT
- Mark Twain / Rudolf Allabert / Arne Oit, “Tom Sawyeri seiklused” 1974 NT
- Yves Jamiaque, “Härra Amilcar” 1983 NT
- James Goldman, “Lõvi talvel” 1985 NT
- Boriss Vassiljev, “Sõda algas homme” 1986 ETV
- Jaan Kaplinski, “Neljakuningapäev” 1987 NT
- David Pownall, “Meistriklass” 1988 NT
- William Luce, “Amhersti kaunitar” 1989 NT
- Rudolf Allabert, “Tudengi-show I” 1990 NT( TPedI kultuuriteaduskonna õppelava)
- Jule Styne / Peter Stone, “Džässis ainult tüdrukud” 1991 NT (TPedI kultuuriteaduskonna õppelava)
- Pierre Rey, “Minu tüdruk oli Régine” 1991 NT
- Rudolf Allabert, “Tudengi-show” II 1994 (TPÜ kultuuriteaduskonna õppelava)
- Rudolf Allabert, “Tudengi-show” III 1995 (TPÜ kultuuriteaduskonna õppelava)
- Mark Twain / Rudolf Allabert / Arne Oit, “Tom Sawyeri seiklused” 1995 (TPÜ üliõpilased)
- Nikolai Gogol, “Revident” 1996 (TPÜ üliõpilased)
- Juhan Smuul / Urmas Vadi, “Pingviinide elu” 2000 (TPÜ kultuuriteaduskonna raadiorežii üliõpilaste ja EKA stsenograafia üliõpilaste ühistöö)
- Albert Uustulnd, “Mere peremehed” 2002 ENT vabaõhuetendus Ruhnus, Eesti Harrastusteatrite Liidu näitejuhtide näitetrupp
- August Kitzberg, “Rätsep Õhk ja tema õnneloos” 2003 ENT teatritrupp vabaõhuetendus Tõstamaal (Eesti Näitejuhtide Teatritrupp)
Kategooriad: Neid me mäletame