Neid me mäletame
Mati Unt
Biograafiline info
Haridus:
1967 Tartu Riikliku Ülikooli ajakirjanduse erialal
Töökohad:
1966-1971 “Vanemuine”, dramaturg
1971-1975 vabakutseline kirjanik
1975-1981 Eesti NSV Riiklik Noorsooteater, dramaturg
1981-1992 Eesti Noorsooteater, lavastaja
1992-2003 Eesti Draamateater, lavastaja
2003-2005 vabakutseline
Lavastused:
- Juhan Liiv / Paul-Eerik Rummo, “Suits pööriööluhtadelt” (luuleõhtu, koos Ela Undiga) 1967 V
- “Hamleti laulud” (kompositsioon 60ndate aastate eesti luulest) 1978 NT
- “Kas mõistab järeltulev sugu, uus, kauge seltsimees?” (kompositsioon 50ndate aastate eesti luulest) 1979 NT
- Aleksei Tolstoi / Mati Unt, “Rästiku pihtimus” 1979 NT
- “Õppimisest ja õpetamisest” (luulekava) 1979 NT
- Anton Hansen Tammsaare / Mati Unt, “Ma armastasin sakslast” 1980 NT
- “Ma muutun suvel ja talvel” (eesti luule kava) 1980 VD
- Mihhail Lermontov / Mati Unt, “Meie aja kangelane” 1980 NT
- Pierre Jean de Béranger, “Löö laulu, vastas jumal, löö laulu, väike mees” 1980 NT
- Fjodor Dostojevski / Mati Unt, “Pihtimus allilmast” 1981 NT
- Alexandre Dumas / Mati Unt, “Kameeliadaamid” 1981 NT
- Juhan Smuul / Mati Unt, “Mälestusi isast” 1981 NT
- Giovanni Boccaccio / Mati Unt, “Dekameron” (koos Kalju Komissarovi ja Eero Spriidiga) 1981 NT
- Federico Garcia Lorca, “Bernarda Alba maja” 1982 NT
- Johann Wolfgang Goethe, “Torquato Tasso” 1982 NT
- Oskar Luts, “Kapsapea ja Kalevi kojutulek” 1983 NT
- Daniel Keyes, “Lilled Algernonile” 1983 NT
- “Tulelaulud” (luulekava) 1983 NT
- August Strindberg, “Võlausaldajad” 1983 E
- Friedrich Schiller / Mati Unt, “Röövlid” 1983 V
- Märta Tikkanen / Mati Unt, “Sajandi armastuslugu” 1984 NT
- Heinrich von Kleist, “Lõhutud vaas” 1984 NT
- Mati Unt, “Vaimude tund Jannseni tänaval” 1984 E
- Henrik Ibsen, “Kummitused” 1984 NT
- “Öised külalised”: Per Olov Enquist, “Mees paadis” Eugene O’Neill, “Seal, kus rist on” 1985 NT
- Eugene O’Neill, “Seal, kus rist on” 1985 NT
- Vassil Bõkav / Mati Unt, “Likvideerimine” 1985 NT
- Oskar Luts, “Raha!” (lühinäidendid “Pärijad” ja “Onu paremad päevad”) 1986 Vst
- John Murrell, “Päike ja mina” 1987 NT
- August Strindberg, “Preili Julie” 1987 NT
- Jean Genet, “Toatüdrukud” 1988 NT
- John Murrell, “Päike ja mina” 1988 VD
- Rein Saluri, “Minek” 1988 Soome Rahvusteater
- Vladislav Koržets, “Meie Mihkel” (koos Tõnu Tepandiga) 1989 Aara
- Sławomir Mrožek, “Tango” 1989 NT
- Hugo Raudsepp, “Vedel vorst” 1989 NT
- Harold Pinter, “Sünnipäevapidu” 1990 NT (TRK Lavakunstikateedri XIV lend)
- Sławomir Mrožek, “Portree” 1990 Soome Rahvusteater
- Stanislav Ignacy Witkiewicz, “Väikeses häärberis” 1990 NT
- Friedebert Tuglas / Mati Unt, “Helene, Marion ja Felix” 1990 NT
- Vaclav Havel, “Largo desolato” 1991 ED
- Georges Feydeau, “Hevoskuuri” 1991 Soome Rahvusteater
- Anton Hansen Tammsaare / Mati Unt, “Priius, kallis anne. Taeva kingitus” (kahes osas; “Tõde ja õigus”, III osa) 1991 NT
- Graham Greene, “Jaa ja ei” 1991 ETV
- Peter Weiss, “Rahvasõbra tagakiusamine ja tapmine” (“Marat / Sade”) 1992 NT
- Michael de Ghelderode, “Vägeva Vikatimehe võidukäik” 1992 ED
- Yukio Mishima, “Proua de Sade” 1992 ED
- Charles Ludlam, “Irma Vipi saladus” 1993 NT
- Mati Unt, “Mehetapjad” 1993 NT
- Miguel de Unamuno / Tankred Dorst, “Fernando Krapp saatis mulle kirja” 1993 ED
- Molière, “Naiste kool” 1993 ED
- Hjalmar Söderberg, “Gertrud” 1993 ED
- Witold Gombrowicz, “Iwona, Burgundia printsess” 1994 V
- Frank Wedekind, “Lulu” 1994 ED
- Andrus Kivirähk, “Jalutuskäik vikerkaarel” 1994 ED
- Anton Hansen Tammsaare / Mati Unt, “Taevane ja maine armastus” (“Tõde ja õigus”, I–V osa) 1995 V
- Henrik Ibsen, “Nukumaja ehk Norbert” 1995 ED U3
- David Mamet, “Oleanna” 1995 ED
- William Shakespeare, “Pööriöö unenägu” (“Suveöö unenägu”) 1995 ED
- Anthony Shaffer, “Mõrvar” 1995 ED
- Pierre Corneille, “Näitleja näitab ja vaataja vaatab ehk Illusioon” 1996 ED
- Tankred Dorst, “Härra Paul” 1996 ED
- Jean Anouilh / Mati Unt, “Lõoke taeva all” 1997 V
- David George, “Lou” (T. Manevskaja monoetendus) 1997 VKT
- Franz Grillparzer, “Esiema needus” 1997 ED
- William Shakespeare / Mati Unt, “Hamleti tragöödia” 1997 V
- William Shakespeare, “Kuningas Richard Kolmanda tragöödia” 1998 ED
- Caryl Churchill, “Tipptüdrukud” 1998 ED
- Oskar Luts / Mati Unt, “Täna õhtul viskame Lutsu” 1998 ED
- David Henry Hwang, “M. Butterfly” 1999 ED
- Aleks Platuun, “Antinous” (T. Manevskaja monoetendus) 1999 Vaba Lava L-s
- Oskar Luts / Mati Unt, “Inimesed saunalaval” 1999 VKT
- Samuel Beckett, “Lõppmäng” 1999 ED Energeetikamuuseumis
- Witold Gombrowicz, “Laulatus” 2000 V
- Mihhail Bulgakov / Mati Unt, “Meister ja Margarita” 2000 V
- Mati Unt, “Vaimude tund Kadrioru lossis” (Gaston Bachelard’i essee “Ruumi poeetika”) 2000 ED Kadrioru lossis
- Harold Pinter, “Majahoidja” 2001 R
- Egon Rannet, “Kadunud poeg” 2001 ED
- Anton Tšehhov, “Kirsiaed” 2001 V
- Sławomir Mrožek, ” “Tango” (revisited)” 2002 ED
- William Shakespeare / Mati Unt, “Hot” (“Othello” ainetel) 2002 VKT
- Vaino Vahing, “Potteri lõpp” 2002 V Sadamateatris
- Georges Feydeau, “Potilaadale!” 2002 ED
- Mati Unt / Sophokles / Euripides, “Vend Antigone, ema Oidipus” 2003 V
- William Golding / Mati Unt, “Kärbeste saar” 2003 Vst (EMA Kõrgema Lavakunstikooli XXI lennu diplomitöö)
- Tim Rice / Elton John, “Aida” 2003 V
- Mati Unt, “Stiil ehk mis on maailma nimi?” 2003 VKT
- Slawomir Mrožek,“Kaunis vaade” 2004 R
- Andrus Kivirähk / Mati Unt, “Romeo ja Julia” 2004 V Tartu Sadamateatris
- Vaino Vahing, “Suvekool” 2004 R Karepal Sagritsa talus
- Hendrik Ibsen, “Ehitusmeister Solness” 2004 V
- Rob Becker, “Ürgmees” 2005 Komöödiateater
- Ariel Dorfman, “Surm ja tütarlaps” 2005 ED
Kategooriad: Neid me mäletame