Neid me mäletame
Mai Mering
Biograafiline info
Haridus:
1953 Tartu Riikliku Ülikooli õigusteaduskonna
1961 GITIS-e lavastaja erialal (juhendaja Juri Aleksandrovitš Zavadski)
Töökohad:
1953-1953 “Ugala”, näitleja
1953-1954 Eesti Raadio, lastesaadete toimetaja
1960-1962 TRA Draamateater, näitejuht-assistent, ETÜ Draamateatri õppestuudio, näitlejameisterlikkuse õppejõud
1964-1968 Rakvere Teater, peanäitejuht
1967-1972 TPedI näitejuhtimise eriala vanemõpetaja
1968-1970 TRA Draamateater, lavastaja
1971-1977 Rakvere Teater, peanäitejuht
1978-1994 ENSV Toiduainetetööstuse Ministeeriumi süsteemis vanemjuriskonsult
1994 vabakutseline
Lavastused:
- Arthur Miller, “Vaade sillalt” 1958 ED
- Nazõm Hikmet / Veera Tuljakova, “Kaks kangekaelset” 1960 ED
- Nazõm Hikmet, “Damoklese mõõk” 1960 E
- Carlo Goldoni, “Lõbus lugu” 1961 E
- Andrei Makajonok, “Minu naine orbiidil” 1961 E
- Eduardo de Filippo, “Vale pikkadel jalgadel” 1962 E
- Vera Panova, “Valgete ööde pidu” 1962 E
- Vladimir Majakovski, “Lutikas” 1962 ED
- Milan Kundera, “Need, kelle käes on võtmed” 1963 ED
- August Kitzberg, “Libahunt” 1964 Moldova Puškini-nimeline Draamateater
- Nikolai Gogol, “Mängurid” 1964 ETV
- August Kitzberg, “Püve talus” 1964 R
- V. Korostõljov / M. Lovinski, “Nähtamatu Dimka” 1964 R
- Julius Edlis, “Hõbesalu” 1964 R
- Bertolt Brecht, “Hea inimene Sezuanist” 1965 R
- Villem Gross / Ants Saar, “Tiivasirutus” 1965 R
- Lydia Koidula, “Säärane Mulk…” 1966 R
- Tennessee Williams, “Klaasist loomaaed” 1966 R
- Juozas Grušas, “Adomas Brunsa saladus” 1966 R
- Max Frisch, “Don Juan ehk Armastus geomeetria vastu” 1966 R
- Arx Minskovski, “Ärge kaotage vihmavarje” 1967 R
- Male Schwartz, “Uskumatu, kuid fakt” 1967 R
- Boris Lavrenjov, “Viimne lask” (41) 1968 R
- Ernst Peterson-Särgava, “Rahvavalgustaja” – lavastatud koos Aarne Ükskülaga 1968 R
- Viktor Rozov, “Vilistlased” 1968 ED
- Saul O’Hara, “Abielu on ikka risk” 1968 ED
- Friedrich Dürrenmatt, “Vana daami visiit” 1968 ED
- Rabindranath Tagore, “Valgus, mu valgus” 1969 ED
- Anton Hansen Tammsaare, “Ma armastasin sakslast” 1969 ED
- August Kitzberg, “Kosjasõit” 1970 ED
- Jevgeni Švarts, “Punamütsike” 1970 ED
- Harry Ulbiv, “Äiu, äiu, poiss kui karu” 1970 TPedI
- Hugo Raudsepp, “Vedelvorst” 1971 TPedI
- Emil Brazinski / Eldar Rjazanov, “Tunne teist ja iseennast” (“Töökaaslased”) 1971 R
- Miklos Cyarfas, “Ärka ja laula” 1971 R
- Michail Sebastjan, “Nimetu täht” 1972 R
- Richard Brinsli Sheridan, “Seltsidaam” 1973 R
- Alfred Mering, “Tuutu-luutu linna moosekandid” 1973 R
- Nikolai Pogodin, “Aristokraadid” 1973 R
- Emil Brazinski / Eldar Rjazanov, “Sugulased” 1974 R
- Oskar Luts, “Paunvere” 1974 R
- Gerhard Hauptmann, “Kopranahkne kasukas” 1974 R
- Aleksander Štein, “Tähitul ööl” 1975 R
- Stanislav Stratjev, “Rooma saun” 1975 R
- Aless Petraškevitš, “Ükskõiksus ja valu” (“Häire”) 1975 R
- Viktor Rozov, “Neli tilka” – koos Volli Käroga 1976 R
- Eino Alt, “Kuidas sünnivad inimesed” – koos Ilmar Tammuriga 1976 R
- Alfred Mering, “Hunt on hea loom” 1976 R
- Hai Vhit, “Enne pulmi” 1979 R
- Jevgeni Švarts, “Punamütsike” 1980 Petroskoi Soome teaterLavastaja assistendi tööd:
- Maksim Gorki, “Jegor Bulatšov” – lavastaja Leo Kalmet 1958 ED
- Tšitšao Jüi, “Taifuun” – lavastaja Andres Särev 1958 ED
- Egon Rannet, “Salakütid” II koosseis – lavastaja Ilmar Tammur 1960 ED
- Nikolai Pogodin, “Kolmas pateetiline” 1960 ED
- D. Pavlova, “Südametunnistus” – lavastaja Ilmar Tammur 1964 ED
Kategooriad: Neid me mäletame