Neid me mäletame
Ferdinand Veike
Biograafiline info
Lõpetanud:
1942 Tallinna Draamastuudio eriklassi
1951 Leningradi Ostrovski-nim Teatriinstituudi üheaastase reþiikursuse lavastaja erialal
Töökohad:
1944-1948 ENSV Riiklik Noorsooteater, näitleja
1948-1952 “Uus Teater” (Draamateater), näitejuht-lavastaja
1952-1962 Eesti NSV Riiklik Nukuteater, peanäitejuhi kt
1962-1980 Eesti NSV Riiklik Nukuteater, peanäitejuht
1981-1985 Eesti NSV Riiklik Filharmoonia, mittekoosseisuline näitleja
1985-1987 Variku Kultuurimaja, direktor
1973-1995 Tallinna Pedagoogiline Instituut / Pedagoogikaülikool, õppejõud
1995 vabakutseline
Lavastused:
- Samuil Marðak, “Kassi maja” 1947 ED nukutrupp
- Helmut Vaag, “Reinuvader Rebane” 1948 ED
- Helmut Vaag, “Suur unistus” 1949 UT
- Boriss Turovski, “Võlupeegel” 1949 UT
- Nina Gernet / A. Aleksandrova, “Rohelised vägilased” 1949 UT
- A. Liperovski / Vladimir Tarkpea, “Punane lilleke” 1949 UT
- Aleksandr Bruðtein / Vladimir Tarkpea, “Tibatilluke ja Pääsuke” (“Pöial-Liisi”) 1950 UT
- Muia Veetamm / Villem Reimann, “Kalevipoeg ja sarviklased” 1950 UT
- Vladimir Sudaruðkin / Vladimir Tarkpea, “Ivan, talupoja poeg” 1950 UT
- Muia Veetamm, “Elu peremehed” (koos Andres Säreviga) 1950 UT
- Lev Tolstoi / Nikolai Kurakin, “Kolm karu” 1952 N
- Helmut Vaag, “Põrsake Nahv-Nahv” 1952 N
- Sergei Mihhalkov, “Ninatark Jänku” (koos Raivo Kuremaaga) 1952 N
- Tamara Kovalevskaja, “Metsamuinasjutt” 1952 N
- Vladimir Sudaruðkin / Vladimir Tarkpea, “Valge sõber” 1952 N
- L. Slavin / Vladimir Tarkpea, “Printsess Tindiplekk” 1952 N
- Natalia Gernet / Vladimir Tarkpea, “Loomade kontsert” 1952 N
- Friedrich Reinhold Kreutzwald / Juhan Kangilaski / Villem Reimann, “Vaeslapse käsikivi” 1953 N
- V. Gubarev / A. Uspenski / Vladimir Tarkpea, “Kõverpeeglite kuningriik” 1953 N
- N. Polivanova / Els Aarne, “Lõbusad karukesed” 1953 N
- Ferdinand Veike, “Näärikava” 1953 N
- Lev Tolstoi / Eero Sepling, “Kuldvõtmeke” 1953 ER
- Ferdinand Veike, “Näärid” 1953 / 54 ER
- G. Vladõtðina / Vladimir Tarkpea, “Saabastega kass” 1954 N
- Igor Jermakov / P. Bazov / Vladimir Tarkpea, “Kitseke Hõbesõrg” 1954 N
- M. Tubarovski / Vladimir Tarkpea, “Ali-Baba” 1954 N
- Juhan Kangilaski, “Kaval-Ants ja Vanapagan” 1954 N
- Enn Toona / Vladimir Tarkpea, “Punamütsike” 1954 N
- Ferdinand Veike, “Buratino seiklused” 1954 – 80 ER
- A. Mihhailov / Ants Sõber, “Ausõna” 1955 N
- Georgi Landau, “Jänes ja kass” 1955 N
- Enn Toona / Pjotr Tðaikovski, “Okasroosike” 1955 N
- Vladimir Sudaruðkin / A. Arhipov, “Ninanips” 1955 N
- Ferdinand Veike, “Buratino Teater” 1955 ETV
- Vladimir Sudaruðkin / Vladimir Tarkpea, “Kaval Rebane” 1956 N
- August Kitzberg / Vladimir Tarkpea, “Kolm suurt soovi” 1956 N
- Juhan Kangilaski / Uno Naissoo, “Suur Tõll” 1956 N
- T. Gabbe / Vladimir Tarkpea, “Tuhkatriinu” 1956 N
- Josef Kalab / Vladimir Tarkpea, “Ferdast paremat polegi” 1956 N
- G. Matvejev / Vladimir Tarkpea, “Võlukaloss” 1957 N
- Rudyard Kipling, “Talumatu elevandipoeg” 1957 ER
- L. Tamm / Uno Naissoo, “Pauka seikleb” 1958 N
- J. Väsali (Juhan Saar, Heino Väli), “Algab aasta uhiuus” 1958 N
- G. Stefanov / Jaan Koha, “Metsakell” 1959 N
- Oskar Liigand / Eino Tamberg, “Matsi poeg Mats” 1959 N
- T. Jakob / Vladimir Tarkpea, “Inetu tüdruk” 1959 N
- Rudyard Kipling / G. Vladõtðeva / Vladimir Tarkpea, “Talumatu elevandipoeg” 1959 N
- Male Þuhhovitskaja, “Unenägude riigis” 1959 N
- T. Jakob / Vladimir Tarkpea, “Õnnelik Mei”
- 1960 NG. Kompanejets, “Hunt ja 7 kitsetalle” 1960 N
- Jan Drda / Isidor Ðtok / Vladimir Tarkpea, “Kuradiveski” 1961 N
- L. Tamm / Vladimir Tarkpea, “Väikemehe viperused” 1961 N
- Jevgeni Ðvarts / Harri Otsa, “Nukkude linn” 1961 N
- Dagmar Normet / Arvo Pärt, “Aareteotsijad” 1961 N
- Hans Christian Andersen / Hella Fischer / Vladimir tarkpea, “Prints-seakarjus” 1961 N
- Pentðo Mantðev, “Jänkude kool” 1962 N
- Juhan Kangilaski / Harri Otsa, “Kalevipoja sõit maailma otsa” 1962 N
- Alphonse Daudet / Paul Mäeots / Vladimir Tarkpea, “Isand Sequini kitseke” 1962 N
- Uno Leies / Arvo Pärt, “Vihavaenlased” 1962 N
- Juhan Kangilaski / Lembit Veevo, “Võlupill” 1963 N
- Dagmar Normet / Boris Kõrver, “Pärdik ja Kastanipoiss” 1963 N
- Harry Karro / Ülo Vinter, “Nurr-Nurr ja tema auto” 1963 N
- Natalia Gernet / Vladimir Tarkpea, “Loomade kontsert” 1964 N
- G. Kompanejets, “Hunt ja 7 kitsetalle” 1964 N
- Uno Leies / Jaan Koha, “Maailmarändur Buratino” 1965 N
- Viorici Filipoiu, “Imeline kleidike” 1965 N
- Viorici Filipoiu, “Imeline kleidike” (vene keeles) 1966 N
- Elar Kuus / Harri Otsa, “Nupumees Ati” 1966 N
- Ferdinand Veike, “Kontsert nukkudega” 1966 N
- Male Þuhhovitskaja, “Näärikontsert” 1966 N
- Oskar Liigand, “Vana Toomas” 1967 N
- Veera Markelova / Arvo Pärt, “Minu papa on lõvi” 1967 N
- G. Tsõferov / G. Sapgir, “Lõngast lammas” 1968 N
- Eno Raud / Aarne Oit, “Ninatark muna” 1968 N
- Elar Kuus, “Memme musi” 1968 N
- Eno Raud / Hans Hindpere, “Mustkunstniku kübar” 1969 N
- Libuðe Lopeiska / Hanka Krtðulova / Kustas Kikerpuu, “Kureke ja Hernetont” 1969 N
- Libuðe Lopeiska / Hanka Krtðulova / Kustas Kikerpuu, film “Kurepoeg” 1969 Soome TV1
- Gyula Urban / Kustas Kikerpuu, “Sinine kutsikas” 1970 N
- Uno Leies / Kustas Kikerpuu, “Vembu ja Tembu” 1970 N
- Libuðe Lopeiska / Hanka Krtðulova, film “Kureke ja Hernetont” 1970 Moskva TV, “Ekran”
- Atanas Pavlov, “Majake ratastel” 1971 Moskva TV, “Ekran”
- Uno Leies / Kustas Kikerpuu, “Kiki ja Miki” 1971 N
- G. Sapgir / G. Tsõferov / Valter Ojakäär, “Sina minu jaoks” 1971 N
- Ferdinand Veike / Matti Ranin, “Kasper Buratinol külas” (seriaal) 1972 Soome TV
- Ellen Niit / Kustas Kikerpuu, “Vintsel-Vantsel vanaema” 1972 N
- G. Kompanejets, “Hunt ja 7 kitsetalle” 1972 Põltsamaa Lastemuusikakool
- Ovsei Driz / Valter Ojakäär, “Hõbedane sepikoda” 1973 N
- Ellen Niit, “Aga mina tahan näha krokodilli” 1973 N
- Juhan Kangilaski / Mati Kuulberg, “Kalevipoja võitlus Sarvikuga” 1973 N
- Oskar Wilde / Reet Reiljan / Ferdinand Veike, “Tähepoiss” 1974 N
- Kim Meðkov / Kustas Kikerpuu, “Elas kord Jänku” 1974 N
- J. Bulõðkina / Raimond Lätte, “Varblane otsib oma laulu” 1975 N
- Heljo Mänd / Tõnis Kõrvits, “Nimi nii, nimi naa” 1976 N
- Sofia Prokofjeva / Kustas Kikerpuu, “Ints ja Indrek” 1976 N
- Rudyard Kipling / G. Vladõtðina / Vladimir Tarkpea, “Elevandipoeg” 1977 N
- V. Novatski / J. Fridman / Juhan Saar, “Vana veski viirastused” 1977 N
- Ferdinand Veike / Harri Taidre, “Liiklusseriaal” 1977 – 78 ETV
- Jan Ekholm / V. Tarenkov / S. Gutkevitð, “Tuti I ja Ludwig XIV” 1980 N
- Juhan Peegel / Juhan Saar / Alo Põldmäe, “Verine John” 1980 N
- Leelo Tungal, “Korras nagu Norras” 1990 Neeme klubi
- Robert Thomas, “Kaheksa armastavat naist” 1991 Patika kultuurimaja
- Ferdinand Veike, “Ferdinand Veike ja Lilleprintsess” 2001 N
- Ferdinand Veike, “Koogike” 2001 Jõhvi nukuteater “Lepatriinu”
- Ferdinand Veike, “Lilleprintsess” 2002 Jõhvi nukuteater “Lepatriinu”
Kategooriad: Neid me mäletame