Liikmete nimekiri

Eesti Lavastajate ja Dramaturgide Liitu kuulub 121 liiget.

Taago Tubin

Sündinud: 06.04.1971 ELDL liige alates: 04.05.2003
Photo of Taago Tubin

Biograafiline info

Haridus:
1994 Viljandi Kultuurikolledž, teatrikateeder (näitleja ja näitejuht)
1994–1996 Eesti Humanitaarinstituudi teatriõppetool
2008 MA, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Lavakunstikool, lavastaja eriala

Töökohad:
1994–1996
Tallinna Vanalinna Hariduskolleegium, teatriprogrammi õpetaja
1996–2000 Tartu Lasteteater, näitleja
2001–2008 lavastaja, Võru Teatriateljee kunstiline juht
alates 2008 Ugala teater, lavastaja
2011–2017 TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia etenduskunstide osakonna lektor
veebruar 2014 kuni august 2014 Ugala teatri loomingulise juhi kohusetäitja
2017–2018 Helsingi Ülikooli kureeritud Soome-Eesti teatriuurimisprojekti liige
kevad 2020 EMTA Lavakunstikooli lektor

ELL juhatuse liige aastail 2006, 2009–2010, 2016, 2018

Lavastused:

  1.  J.-M. G. le Clezio / Taago Tubin “Lugu ühest väikesest hullusest”, Viljandi Kultuurikolledži teatrikateeder 1993
  2. Harold Pinter “Victoria jaam”, Viljandi Kultuurikolledži teatrikateeder 1994
  3.  Max Frisch “Biedermann ja tulesüütajad”, Tartu Lasteteater 03.05.1996
  4. Zacharias Topelius “Kuldne kuu”, Tartu Lasteteater 01.12.1996
  5. Juhan Viiding / Tõnis Rätsep “Olevused”, Tartu Lasteteater 11.04.1998
  6. Jaan Lattik / Madis Kõiv / Taago Tubin “Üts kõrd üts”, Võru Harrastusteater 1998
  7. Susanne Osten “Prints Muretu”, Tartu Lasteteater 06.05.1999
  8. Monika Feth / Taago Tubin “Võlurid”, Tartu Lasteteater 11.12.1999
  9. Friedrich Karl Waechter “Amlet”, Tartu Lasteteater 18.03.2000
  10. Pentti Saarikoski “Kauri põld”, Võru Harrastusteater 2000
  11. Jaan Kross / Taago Tubin “Mardileib”, Ugala 08.06.2001
  12. Andrus Kivirähk / Taago Tubin “Rehepapp”, Võru Harrastusteater 2001
  13. S. Shepard / D. Harms / Taago Tubin “Pimesikuuni”, Võru Draamastuudio 2002
  14. Edward Albee “Loendades viise”, Võru Harrastusteater 2002
  15. Erwin Lazar / Peter Bischel / Taago Tubin “Imedemaa valvurid. Vanaisa”, Võru Harrastusteater 2002
  16. Tarmo Tagamets / Taago Tubin “Värelused / Blown-up Vibrations”, Võru Draamastuudio 2003
  17. Andrus Kivirähk “Helesinine vagun”, Ugala 01.04.2003
  18. Madis Kõiv “Ennola” (“Las olla päike”), Võru Teatriateljee 30.10.2004
  19. Madis Kõiv “Ennola” (“Las olla päike”), Raadioteater 15.07.2004
  20. Tarmo Tagamets / Taago Tubin “Teemantfrees”,  Võru Draamastuudio 2004
  21. Katja Krohni remix “Suur kuri Hunt”, Vanemuine 04.02.2005
  22. William Shakespeare “Suveöö unenägu” (kaaslavastaja lavastaja Tõnu Lensment) MTÜ Ludus Rusticus Leigo Talus 2005
  23. Arthur Miller “Ilma luuminõ & muu äri”, Võru Teatriateljee 2005
  24. William Shakespeare / Ovidius “Pyramus ja Thisbe”, Võru Teatriateljee 2005
  25. Conor McPherson “Kiirgav linn”, Eesti Draamateater 05.11.2006
  26. Jussi Kylätasku “Ahi”, Raadioteater 12.05.2006
  27. Taago Tubin / Tarmo Tagamets “See maa, see linn, need inimesed”, Võru Draamastuudio 2007
  28. Madis Kõiv “Castrozza ehk Illusionist”, Võru Teatriateljee 2007
  29. Jussi Kylätasku “Runar ja Kylliki”, Ugala 24.11.2007
  30. Gerald Sibleyras “Grafiti”, Ugala 28.11.2008
  31. Jon Fosse “Keegi tuleb ju ikka”, Raadioteater 2009
  32. Mati Unt / Walter Brandon-Thomas “Charley tädi”, Ugala 05.06.2009
  33. Lotta Lotass “Kogujad”, Ugala 08.10.2009
  34. Mika Myllyaho “Paanika”, Vanemuine Sadamateatris 06.03.2010
  35. Maria Blom “Maakad”, Ugala 18.09.2010
  36. Anna Krogerus “Isa talveuni”, Ugala 10.12.2010
  37. Sofi Oksanen “Puhastus, I–V osa”, Raadioteater 28.02.2011–04.03.2011
  38. Martin Algus “Postmodernsed leibkonnad”, Ugala 30.04.2011
  39. Mika Myllyaho “Harmoonia”, Vanemuine Sadamateatris 24.09.2011
  40. Märt-Matis Lill / Jan Kaus, ilmalik müsteerium “Armastajad ja elupõletajad”, Corelli Music Teaduste Akadeemia saalis 2011
  41. Jez Butterworth “Ööhaigur”, Ugala Olustvere mõisa reheküünis 10.08.2012
  42. Saara Turunen “Jänkutüdruk”, Raadioteater 29.09.2012
  43. Arto Salminen “Ladu”, Ugala 02.11.2012
  44. Marius von Mayenburg “Kolemees”, Ugala 23.02.2013
  45. Martin Algus “Arioso. Nähtamatu õhk”, Ugala Koidu seltsimajas 31.05.2013
  46. Abi Morgan “Lovesong. Ühe armastuse lugu”, Ugala 29.03.2014
  47. Mihkel Seeder “Vaga vend Vahindra”, R.A.A.A.M. Maanteemuuseumis 01.08.2014
  48. Raymond Queneau “Stiiliharjutusi”, Raadioteater 08.03.2014
  49. Rainer Werner Fassbinder “Hirm sööb hinge seest”, Ugala 03.10.2014
  50. Jez Butterworth “Äärelinna bluus”, Ugala 14.03.2015
  51. David Mamet “Oleanna”, Ugala 03.10.2015
  52. Indrek Koff “Eestluse elujõust”, Raadioteater 27.02.2016
  53. Duncan Macmillan “Kopsud”, Endla 16.04.2016
  54. C.J.Johnson “Koerapäevikud”, Karlova Teater 27.08.2016
  55. Martin Algus “Sätendav pimedus”, Ugala 21.01.2017
  56. Märt-Matis Lill / Jan Kaus “Tulleminek” (ooper), Vanemuine 22.04.2017
  57. Aaron Posner “Krdi loll lind”/ Tšehhovi “Kajakas” unplugged”, Ugala 07.10.2017
  58. Samuel Beckett “Godot’d uutõn” (lavastuseskiis kahes vaatuses), Kaika Suveülikool 11.08.2018
  59. Enda Walsh / Glen Hansard / Marketa Irglova muusikal “Once”, Ugala 26.01.2019
  60. Eno Raud “Etturid”, Ugala 27.04.2019
  61. Eric Coble “Minu haukuv koer”, Karlova Teater 05.10.2019
  62. Nhung Dam, Koos Terpstra “Triller”, Ugala 14.02.2020
  63. Jez Butterworth “Jõgi”, Endla 11.09.2020
  64. Eric Coble “Surnud mees”, Ugala 27.02.2021
  65. Samuel Beckett “Godot’d uutõn”, MTÜ Müüdud Naer Navi külas Tamme talu küünis 23.07.2021
Kategooriad: ELDL liige
Uuendatud 2 kuud tagasi